Česnakas

Manoma, kad česnakų tėvynė yra pietvakarių Sibiras, bet jau senovėje jie paplito Europoje ir Azijoje. Medicinoje česnakai vartojami mažiausiai 5000 metų, žinoma, kad jie mažina širdies smūgio pasikartojimo riziką ir cholesterolio kiekį kraujyje. Česnakai yra natūralūs antibiotikai, todėl jais gydoma peršalimas, kataras ir kvėpavimo takų infekcijos. Česnakai malšina žarnyne vykstančius rūgimo ir puvimo procesus.
Rekomenduojama viena smulkiai supjaustyta česnako skiltele paskaninti mėsos ir žuvies patiekalus.

 

Naudojamos dalys: Svogūnai.

Pagrindinės sudedamosios dalys: Eteriniai aliejai (alicinas, alijinas, ajoenas), fermentai, vitaminai A, B, C ir E, mineralai (selenas ir germanis), flavonoidai.

Poveikis: Antibiotinis, antihistamininis, antihelmintinis, antikoaguliantinis, hipotezinis, hipogleminis, lengvina atsikosėjimą, varo prakaitą.

 

Kaip gydytis:

Sultys: Du kartus per dieną gerkite po šaukštelį su medumi ar vandeniu sumaišytų sulčių infekcijoms, aterosklerozei gydyti ar trombo rizikai mažinti.

Šviežios skiltelės: Prieš naktį nupjautąja skiltelės puse patrinkite pūlingus spuogus. Kasdien kartu su maistu suvalgykite 2-3 skilteles. Taip pagerinsite širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, sumažinsite cholesterolį, apsisaugosite nuo peršalimo ir gripo.

Kapsulės: Prieš valgį išgerkite 1 kapsulę (dozė nurodyta pakuotės lapelyje), kad apsisaugotumėte nuo sezoninių infekcijų.

Tinktūra: Gerkite po 40-80 lašų, praskiedę vandeniu, 3 kartus per dieną širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, ligoms, grybėlinėms infekcijoms gydyti.

Milteliai: Kasdien suvartokite po 1 šaukštelį vandenyje ar vaisių sultyse išmaišytų miltelių, kad išvengtumėte pakartotinio širdies smūgio.

 

Patarimas!!! Naudokite česnakų skilteles kulinarijoje, sumažinsite cholesterolio kiekį kraujyje.

 

Įspėjimas: Česnakų aliejus erzina odą, todėl vartokite jį kapsulėmis. Kai kuriems žmonėms česnakai gali dirginti skrandį.

Parašykite komentarą