Keli žingsniai prieš pradedant laikytis dietos…

Apsiskaičiuokime!

Pradžioje patariama apsiskaičiuoti savo kūno masės indeksą (KMI)=kūno masė (kg)/ūgis (m)2 bei pasidarykite kūno kompoziciją: t.y. aktyvios kūno masės (be riebalų) ir riebalinės kūno masės santykis.

 

Patarimas! Susikurkite “Dietos segtuvą”, ten sekite kiekvienos dienos valgiaraščius, senas ir naujas nuotraukas ir svarbiausia kaupkite savo svorio matavimo parodymus, bus labia malonu pamatyti prieš ir po skirtumą.

 

Užsibrėškime tikslą!

Žmogus, norintis numesti svorio, turėtų sau užsibrėžti tikslus, kurių turėtų siekti. Nepatartina mesti svorio staigiai, geriausia – 1 – 2 kg per savaitę. Taigi

susigalvokite nedidelius tikslus, pavyzdžiui “Šią savaitę turiu numesti 1 kg”, “Šią savaitę tvirtai laikysiuos savo mitybos plano” ir panašiai.

 

 

Išmokite taisykles!

Laikydamiesi, bet kokios dietos turėsite vadovautis ne tik mitybos planu, bet ir taisyklėmis, kurių privalote laikytis, antraip – jūsų pastangos bevertės. Taisykles nustato mitybos planų sudarinėtojai, taigi jums belieka jų laikytis.

 

 

http://www.sveikaspatarimas.lt/?p=10

Mitybos planasPasirūpinkite mitybos planu. Mitybos specialistas (arba patys) sudarys jums planą, ką, kada ir kiek turėsite valgyti, jums reikės visa tai pasigaminti.

 

 

Visa tai be ko neišsiversite…

Nusipirkite svarstykles, kiekvieną dieną galėsite stebėti savo svorio pokyčius. Maistinės svarstyklės bus būtinos gaminant visus patiekalus, patariu pirkti elektronines (mažesnė paklaida, patogiau sverti). Įsigykite maistui laikyti skirtų hermetinių indų, reikės keleto, kad galėtumėte susidėti skirtingus patiekalus, patariu pirkti stiklinius, jie nesidėvi, maistas juose išlieka šviežesnis.


Išmeskite “pagundas”

Namuose nelaikykite jokių skanėstų. Iškraustykite stalčius, be gailesčio išmeskite visa “nesveiką maistą”, kurio tikrai neprireiks laikantis dietos, iš šaldytuvo išmeskite viską ko nebenaudosite.

 

 

Produktų sąrašas

Prieš pirmąją dietos dieną susidarykite sąrašą reikiamų produktų, kad pradėjus laikytis dietos nereikėtų skubiai važiuoti į parduotuvę. Pirkite tik tai kas parašyta sąraše.

Parašykite komentarą