Liaukitės šykštauti – pradėkite švaistyti!

“Numeskite 4 kilogramus per savaitę! Išmėginkite pomidorų detoksikacijos dietą”

Paprasti įvairių žurnalų patarimai, kaip numesti svorį, daug žmonių nuveda kančių keliu, kai badavimo tarpsniai kaitaliojasi su persivalgymu. Žinoma kalorijų skaičiavimo rezultatas ilgainiui turi tapti minusinis, bet neverta pradėti šitaip nusiteikus. Sumažinti gaunamas kalorijas tėra maža dalelė to, ką turite padaryti norėdami pasiekti tikslą. Sėkmė priklauso nuo daugybės veiksnių: tinkamo ir sotaus maisto, judėjimo, gero miego ir nekeliamos įtampos. Todėl gydomieji svorio metimo kursai, kurie remiasi tik tuo, kad turite gyventi suvartodami itin mažai maisto, pasmerkti nesėkmei. Faktiškai tikimybė mesti rūkyti yra penkis kartus didesnė, nei galimybė taip sublogti. Mes negalime visą gyvenimą vaikščioti alkani!

Evoliucija pasirūpino, kad organizmas nepaprastai gerai susitvarkytų su bado ir nepakankamos mitybos rizika. Tai norėtųsi pavadinti “ tvirtai suręsta fiziologija”: smegenys ir hormonai gražiai sutardami taupo kiekvieną kaloriją, iš cukraus jie išspaudžia viską, ką gali, ir pirmiausia priverčia organizmą taip tausoti energiją, kad nė kiek jos neprarastų veltui. Smegenys signalizuoja ląstelėms, kad yra krizė, ir kūnas ima taupyti. “Alkis! Badas! Sunkūs laikai! Ieškoti maisto! Susirasti ką nors saldaus!” Nėra ko stebėtis, kad mesti svorį griebiantis tradicinių būdų – tikra kankynė. Be to, tai nepateisina atiduotų pastangų, valios, nes kalorijos dega lėčiau, o riebalai organizme kaupiasi. Organizmas gudriai pasirengęs įveikti badmetį, deja, prastos perspektyvos noritiems atsikratyti kilogramų pertekliaus.

Vadinasi, šykštaudami maisto kiekio ir naudingųjų riebalų, naudingai kaloringų produktų (aliejaus, riešutų, avokado ir t,t) galiausiai sulauksite prastesnio rezultato, nei taikydami angliavandenių vartojimo strategijas. Pagrindinė priežastis glūdi tarp ausų (smegenyse J). Priverstinai gyvenant su dideliu insulino priedu ir tuo pat metu negaunant pakankamo kiekio kalorijų, prastėja nuotaika. Netrukus sąmonę užvaldo mintys apie maistą ir valgymą. Smegenys paleidžia visus savo variklius, kad ieškotumėte greitos energijos, ir išsiunčia jus į “kalorijų medžioklę”.

Kadangi organizmas dirba kaip ir kitos mašinos, dauguma jūsų gautos energijos dingsta kaip šiluma. Negana to, kad esate alkani ir prislėgti, dar jaučiatės ir sušalę. Išties menkas malonumas mesti svorį. Vis dėlto yra daugybė žinomų liesėjimo dietų nukreiptų į suvalgomų kalorijų kiekį ir tuo pat metu sudarytų per menkai įvertinant tai, kokios rūšies maistas yra geras. Svorio metimas tampa ne tik neveiksmingas, smegenys ir organizmas sužadina badaujantį žmogų paslysti dėl to jis jaučiasi kaltas ir nevykęs. Daug žmonių, klausinėjami, kaip jiems sekasi laikytis dietos, vengia tiesaus atsakymo.

 

Patarimas!!! Skaičiuodami ir mažindami suvartojamų kalorijų kiekį vietoj mažos porcijos nenaudingo, tuščių kalorijų gausaus maisto, rinkitės lėkštę gardžių salotų, arba daržovių sriubos, skanu ir sotu, o jūs patenkinti ir pamiršę alkio jausmą.

Parašykite komentarą