Lieknėkite su arbata!

“Liekninamosios arbatos”. Jų nauda žinoma nuo seno, vaistažolių arbatos gali pagreitinti medžiagų apykaitą ir padėti atsikratyti nereikalingų kilogramų.

Dauguma žolelių arbatų skirtų lieknėjimui turi bendras savybes: detoksikuoja, reguliuoja medžiagų apykaitą, cholesterolio lygį bei kontroliuoja apetitą. Liek­ninamoji arbata turi būti svorio mažinimo programos dalis, o ne jos pagrindas, jos padės sustiprinti treniruočių ir sveiko maitinimosi poveikį.

Kokias vaistažoles rinktis?

Renkantis žolelių mišinius pagal unikalias savybes patartina neekspermentuoti derinat įvairias žoleles patiems, pasikliaukite žolininkų sukurtais vaistažolių mišiniais, kurių galite nusipirkti vaistinėse ar specialiose parduotuvėse, pasirinkite sau tinkamiausią pagal siūlomus aprašymus, jų yra įvairių: valančių toksinus, mažinančių apetitą, padedančių pagreitinti medžiagų apykaitą ir t.t.

Vartojimas. Vadovaukitės prie kiekvieno mišinio pridėtomis paruošimo, bei vartojimo rekomendacijomis.

3 SUPER arbatos:

♥ Pu-erh arbata – Greitina medžiagų apykaitą, puikiai valo organizmą; Mažina cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat teikia organizmui reikalingų mineralų; Gelbsti organizmui greičiau skaidyti maistą, alkoholį; Šalina šlakus; Stiprina imuninę sistemą.

Paruošimas: Puodeliui arbatos rekomenduojama berti 1-2 a.š. arbatžolių (kiekis priklauso nuo arbatos rūšies, sodrumo, brandinimo, presavimo ir gali būti koreguojamas pagal skonį, kuo standžiau supresuota arbata, tuo mažiau jos reikia plikiniui). Pageidautina pirmuosius du kartus arbatžoles “nuplauti”, nuplikyti verdančiu vandeniu ir po 10 – 15 sek. vandenį nupilant. Po trečiojo karto, arbatžoles užplikykite verdančiu vandeniu ir laikykite 20 – 30 sekundžių. Pu-erh arbata plikoma 4 – 6 kartus, priklausomai nuo rūšies, kinai ją pliko net iki 15 kartų, kaskart ilginant plikymo laiką.

Vartojimas. Pagrindinė „Pu-erh“ arbatos savybė – energinis, stimuliuojantis ilgalaikis poveikis, todėl jos nerekomenduojama gerti vakare. Kiek gerti? Rekomenduojame gerti 3-4 puodelius per dieną.

♥ Žalioji arbata – greitina medžiagų apykaitą, padeda apsisaugoti nuo vėžio; Gerina smegenų, širdies, krajagyslių veiklą, imunitetą ir burnos higieną.; Suteikia energijos; Apsaugo nuo debeto; Padeda palaikyti gerą psichinę būklę, numesti svorio, deginti riebalus, mažinti cholesterolio lygį ir kraujospūdį.

Paruošimas. Puodeliui arbatos paprastai beriama nubrauktas arbatinis šaukštas arbatžolių, tas pačias arbatžoles galite plikyti keletą kartų. Pirmą kartą užplikę, palaikykite, kad pritrauktų, 3-8 min, kitus kartus tik po 2-3 min. Taip pat arbatą užpilkite ne verdančiu, bet pakankamai karštu vandeniu.

Vartojimas. Nors žalioji arbata neturi daug kofeino, tačiau geriant didelį kiekį, kofeinui jautrūs žmonės gali pajausti šalutinius jo poveikius. Rekomenduojama pradėti nuo vieno ar keleto puodelių per dieną ir stebėti poveikį. Jeigu viskas gerai, galima puodelių skaičių palaipsniui kelti iki 4-5.

♥ “Matcha” arbata – tai jauni, specialiu būdu auginami ir ruošiami žaliosios arbatos lapeliai, sutrinti į miltelius, kurie, prieš vartojant, suplakami specialiu šepetėliu taip suvartojant visus arbatos lapelius.
Matcha arbata turi stipriausią antioksidantą, kuris padeda kovoti su vėžiu. Ši arbata taip pat detoksifikuoja, degina riebalus, kalorijas todėl labai tinka žmonėms, kovojantiems su anstvoriu; Mažina cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, yra puikus vitamino C, seleno, chromo, cinko ir magnio šaltinis, gerina nuotaiką ir padeda sukoncentruoti dėmesį.

Paruošimas. Į matcha puodelį įpilkite karšto vandens ir išpilkite. Puodelį nusausinus, įdėkite 1g (1/4 šaukštelio) matcha miltelių ir užpilkite 30ml karštu, bet ne verdančiu vandeniu (apie 70C-80C). Bambukiniu šepetėliu plakite kol susidarys puta.

Kiek gerti? Matcha vartojama ryte, nedideliais kiekiais – vienam žmogui 2-3 gurkšniai, tiek suteiks jums energijos visai dienai. Matcha galima darytis stipresnę ar silpnesnę pagal individualų poreikį.

♥ Atminkite, kad renkantis arbatą visada pirmenybę reikėtų teikti organinei arbatai, be papildomų priedų. Geriausia arbatą pirkti palaidų lapų pavidalu, o ne supilstytas į maišelius arbatžoles – gerosios arbatos savybės bus išsaugotos, o lapeliai geriau išsiskleis.

♥ Gerkite arbatą neskubėdami, arbatos gėrimo džiaugsmas yra tai, kad galite mėgautis arbata yra ne tik tonizuojamasis gėrimas, bet ir ritualas.