Medicininiai grybai – Šitake (Shiitake, liet. valgomasis dantenis)

Medicininiai grybai – Šitake (Shiitake, liet. valgomasis dantenis)

Iš Japonijos kilę, vieni labiausiai pasaulyje vertinami grybai.
Šitake grybai yra išskirtinis vitaminų ir mineralų šaltinis. Juose gausu B grupės vitaminų, mineralų – magnio, fosforo, seleno, kalio, vario, cinko. Šiuose grybuose aptinkamas reikšmingas kiekis vitamino D (D2 forma).
Šiuolaikinė medicina nustatė, kad Šitake grybai yra natūralūs antibiotikai, turintys antivirusinių savybių ir mažinantys auglių riziką, patiekalai su šiais grybais teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, valo kraują, mažina aterosklerozę, stabdo trombocitų, tulžies akmenų kaupimąsi, kovoja su per dideliu rūgštingumu, diabetu, anemija, skrandžio opomis ir peršalimo ligomis. Manoma, kad shiitake grybai taip pat pasižymi adaptogeno savybėmis, apsaugo organizmą nuo neigiamo streso poveikio ir padeda natūraliai atsistatyti.
Vartojimas: Naudojami švieži arba džiovinti. Saulėje džiovintuose grybuose vitamino D kiekio dar padaugėja. Naudojant džiovintus, prieš gaminant pamirkykite šaltame vandenyje 15-60 min. Šie grybai turi nuostabų skonį, dažnai apibūdinami kaip turintys džiovintų baravykų, mėsos, dūmų, česnako kvapą, smulkios tvirtos tekstūros. Jie tinka visur, puikūs troškinti, virti (labai skanu dėti į miso sriubą), kepti keptuvėje ar ant grilio, plonai supjausčius, apkepinus arba net žalius galima dėti į salotas. Šitake puikiai dera su grūdų košėmis, žuvimi (pakepinti labai skanu net su silke), makaronais, ryžiais, vištienos ir daržovių patiekalais. Vartojant su šparagais, šitake grybų efektyvumas padvigubėja.
Nusipirkti džiovintų Šitake grybų galima beveik visuose prekybos centruose, taip pat užsisakyti internetu, šviežiais, ekologiškais Šitake grybais prekiauja didžiosios IKI, MAXIMA parduotuvės.

* Nereklamuojame jokių produktų, jais neprekiaujame, tiesiog norime pasidalinti produktais, kurie mums patiko, atitiko savo aprašymą.

Plačiau apie Šitake grybūs, jų naudą ir vartojimą pasiskaitykite internete, rasite daugybę straipsnių.