Motyvacija! Šį kartą jums turi pavykti!

Motyvacija! Šį kartą jums turi pavykti!

Metų metus besiformavusius įpročius pakeisti nelengva-juk tai kova su pačiu savimi. Todėl pirmasis sveikos gyvensenos etapas visada prasideda galvoje, iš pradžių turite pasiryžti keisti gyvenimo būdą, rasti savų motyvų, kodėl turėtumėt tai daryti. Tikrai pavyks pasiekti užsibrėžto tikslo, jeigu tai bus pačių susikurtas planas.

Nuo ko pradėti? Neužtenka laikytis sveikos mitybos plano, iš pradžių turite apgalvoti ir pakeisti situacijas, kurios jus skatina “klysti”. Nuobodus arba per daug jėgų reikalaujantis darbas? Nesusipratimai šeimoje? Tingėjimas? Pagalvokit, ką galite pakeisti? Geriausia motyvacija sveikam gyvenimo būdui yra gera savijauta, galbūt ir kitos problemos lengviau spręsis, kai jūsų nuotaika ir savijauta bus puiki? Labai atsakingai pagalvokit, ką galite pakeisti ir užsirašykite visas mintis, sumanymus ką galite ir norite keisti ir bandykit po vieną įgyvendinti, nebaisu, jeigu ne viskas iš kart pavyks, bandykit toliau. Pradėkit nuo mažų permainų.

Svarbiausia suvokti, kas gali trukdyti pasiekti rezultatą pavyzdžiui, dažnai pasitaikantis įprotis bendrauti tik prie vaišių stalo, nebūtina to atsisakyti, tiesiog jauskitės laisvai, tegul kiekvienas valgo, tai ką nori, kadangi jūsų tikslas gyventi sveikai, pasigaminkite didelę lėkštę skanių ir sveikų salotų, gerkite vandenį su greipfruitų, citrinų sultimis, išeičių tikrai yra kiekvienai situacijai! Jeigu visi valgo picą, jūs taip pat valgykit kelis gabalėlius picos, bet su salotomis!

Sudominkite ir įtraukite šeimos narius į šį planą. Pokyčiai, kuriuos ketinate įvesti (pvz. Kitokie patiekalai, pasivaikščiojimas gryname ore) bus naudingi ir namiškiams. Galbūt jie sutiks atsisakyti saldumynų, pamėgs daržoves, kasdien vaikščios ir aktyviai leis savaitgalius, visiems tai išeis į sveikatą.

Mažais ir užtikrintais žingsneliais eikite tikslo link, tikrai nebūtina iškart keisti ne tik valgymo įpročių, bet ir pradėti intensyviai sportuoti, tačiau pasivaikščioti gryname ore tikrai verta, net neabejojame, kad tai laikui bėgant taps sveiku įpročiu, ne tiks jums, bet ir artimiesiems ar jūsų augintiniui.

Pamėkite naująjį gyvenimo būdą. Sveikas gyvenimo būdas – tai ne bausmė už praeities nuodėmes. Juk nieko baisaus, jeigu atsisakysite nesveiko maisto, kas vakarą eisite pasivaikščioti, svarbiausia, kad šiandien tai galite daryti savo noru, o ne verčiami kokios nors ligos.. Labai svarbu, kad naujieji įpročiai būtų malonūs ir po truputį išstumtų senuosius, ir tai tikrai įmanoma, bus tik keli sunkumai (neužkandžiavimas po vakarienės ir saikas), visa kita tai tik skanus ir sotus maistas, nauji gaminimo įgūdžiai, bei vis gerėjanti savijauta ir išvaizda.

Daugiau savęs neapgaudinėkit: jeigu nespėjote pasivaikšioti, ar į treniruotę, namuose pašokit pagal smagią muziką, įsigykite kilimėlį sportui, “Youtube” tikrai daug pratimų su vaizdo medžiaga “sportas namuose”. Tik nesėdėkite prie televizoriaus su užkandžiais ir alumi.

Plačiau apie mūsų mitybos planą – „Mitybos planas“