Pabudome ir kelkimės!

Daugeliu atžvilgių šiuolaikinis gyvenimas yra priešiškas milijonų metų evoliucijos patirčiai. Pavyzdžiui, jeigu jūs ryte šokate iš lovos suskambėjus žadintuvui, kai dar nei kūnas, nei galva nepasiruošė dienos darbams, ir puolate į virtuvę ruošti stiprios kavos ar surūkyti cigaretę, po kurios suvalgote du gabalėlius skrudintos duonos su marmeladu ir išgeriate stiklinę apelsinų sulčių, tai jūs kaip ir dauguma žmonių gyvenate prieštaraudami savo natūraliai prigimčiai. To paseklmė bloga koncentracija, nemiga, “aukštos” ir “žemos” energijos periodų kaita, noras valgyti, svorio augimas, įtampa ir neišvengiamai gyvybei pavojinga liga.

Mūsų protėviai neturėjo žadintuvų. Auštant šviesa patenka per akis ir peršviečiamas kaukolės dalis ir ten stimuliuoja hipofizio (posmegeninė liauka reguliuojanti maisto medžiagų pavertimą energija) ir kankorėžinę liauką, kurios stimuliuoja antinksčius išleisti adrenalino kiekį į kraujotaką. Kai adrenalino koncentracija pakyla, mes natūraliai pabundame patys – žvalūs ir budrūs. Bet to nėra, jeigu mes pabundame tamsoje, žadintuvo prikelti. Vietoj to, kad leistume savo organizmui atsigauti natūraliai, mes pripilame stimuliatoriaus kofeino arba nikotino. Aišku, mes pabundame, bet organizmo chemija susijaukia ir skuba gaminti insuliną ir glukoganą, kad stabilizuotų augantį cukraus kiekį kraujyje. Taigi įleiskite saulės šviesą ir kelkitės anksti, jei norite būti labiau kupini energijos.

Įpraskite rytais budintis su ramia mankšta, pasiražymu, saulėtą vasaros rytą išeikite į balkoną, terasą, ar tiesiog į lauką, pavedžiokite augintinį, apmąstykite dienos planus. Atsikėlę anksti visur suspėsite, nebebus “stresinio bėgimo” pro duris, vėlavimo, pamestų ar pamirštų daiktų J, spėsite pasigaminti maisto, pasimankštinti, ramiai išgerti puodelį žaliosios arbatos. Žalioji arbata ruošiant arbatos lapelius išsaugo daugiau natūraliųjų medžiagų, tarp jų ir žvalumo suteikiančio tanino. Todėl žaliąją arbatą sveikiausia gerti ryte, kad ji pažadintų darbo dienai. Vakare gerti nereikėtų, nes gali sunkiai sektis užmigti. Žalioji arbata padeda organizmui išskirti šilumą – yra vėsinanti, tad ji tinkamiausia vasarą.

Parašykite komentarą