Saldžios kaip saldainiai, bet į kūną neina. Kas? Datulės!

Saldžios kaip saldainiai, bet į kūną neina. Kas? Datulės!

Da­tu­lės ar­ba fi­ni­kai – užau­ga ir su­noks­ta ant da­tu­lių ar fi­ni­ki­nių pal­mių, šios palmės, vedančios maistingus bei ilgai išsilaikančius vaisius, nuo senų senovės auginamos Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose.

Datulėse yra iki 75 proc. gliukozės ir fruktozės, tuo jos savo sudėtimi panašios į medų. Datulėse yra 23 rūšys skirtingų aminorūgščių, daugelio jų kituose vaisiuose nėra. Šis saldus vaisius yra išskirtinis vitaminų ir mineralų šaltinis.

  • Da­tu­lė­se yra ypa­tin­gų me­džia­gų, ku­rios pa­de­da nėš­čio­sioms nėš­tu­mo me­tu bei po gim­dy­mo įveik­ti dep­re­si­ją. Tvir­ti­na­ma, kad da­tu­lės be­si­lau­kian­čioms ma­my­tėms ne tik pa­tai­so nuo­tai­ką, bet stip­ri­na gim­dos rau­me­nis ypač pa­sku­ti­niais nėš­tu­mo mė­ne­siais. Tai pa­leng­vi­na gim­dy­mą, pa­de­da grei­čiau po jo at­si­gau­ti. Ta­čiau per­spė­ja­ma, kad be­si­lau­kian­čios mo­te­rys da­tu­lė­mis ne­pikt­nau­džiau­tų – jų per die­ną su­val­gy­tų tik sep­ty­nias.

Kadangi datulėse yra ypač daug naudingų medžiagų ir mažai kalorijų, jas rekomenduoja valgyti vietoje saldumynų tiems, kurie nori suliesėti arba laikosi dietos, nes vos kelios datulės puikiai malšina alkio jausmą.

Tai sveikas pasirinkimas, kai norisi ko nors saldaus ar išalkus, mat datulėse gausu natūralios kilmės angliavandenių, aprūpinančių energija iš gamtos, jose nėra cholesterolio ir nedaug kalorijų (šviežiuose vaisiuose jų mažiau nei džiovintuose). Vienoje datulėje apie 23kcal (šviežios turi mažiau kalorijų, nei džiovintos).

Datulėmis taip pat skanu pagardinti košes ir kokteilius.

Maisto specialistai teigia, jog 10 da­tu­lių už­ten­ka, kad žmo­gus gau­tų pa­ros mag­nio, va­rio ir sie­ros po­rei­kį, bei pu­sę or­ga­niz­mui rei­ka­lin­gos kal­cio ir ge­le­žies pa­ros do­zės.

 

Nusipirkti džiovintų ar šviežių datulių galima beveik visuose prekybos centruose, taip pat užsisakyti internetu.

Plačiau apie datules, jų naudą ir vartojimą pasiskaitykite internete, rasite daugybę straipsnių.